دلایلی برای ترجیح دیدن پورن به رابطه جنسی با شریک زندگی خود

دلایلی برای ترجیح دیدن پورن به رابطه جنسی با شریک زندگی خود

دلایل مختلفی برای ترجیح دیدن پورن به رابطه‌جنسی وجود دارد که می‌تواند برای شما به‌عنوان فردی که این عمل را انجام می‌دهید مهم باشد و از یک جایی به بعد برایتان باعث نگرانی شود. البته این نگرانی می‌تواند پیچیده و ظریف باشد.بسیاری از مردم حداقل در مواردی با تجربه انتخاب خودارضایی به‌جای رابطه جنسی ارتباط دارند. اما انتخاب مداوم از پورن نسبت به شریک زندگی‌ خطر خراب‌کردن رابطه صمیمی را به همراه دارد.پس در این مطلب برخی از رایج‌ترین دلایل که منجر به دیدن پورن به‌جای رابطه جنسی شده است را بیان می‌کنیم:

دلایلی که پورن را به رابطه جنسی با شریک زندگی خود ترجیح می‌دهید:

 

  1. رابطه جنسی با شریک زندگیتان آنقدرها هم هیجان‌انگیز نیست.

شاید شریک زندگی شما عاشق خیلی مشتاقی نباشد، و شما احساس نیاز خاصی ندارید. یا شاید رابطه جنسی آنقدر ساده شده است که قابل پیش‌بینی و کسل‌کننده است.

راه‌حل: با شریک زندگی خود در مورد راه‌هایی صحبت کنید که دوست دارید رابطه جنسی برای هر دوی شما هیجان‌انگیزتر شود. از آنها بخواهید که خواسته خود را واضح‌تر، با صداها یا حرکت بیان کنند. به آنها توضیح دهید که میل آنها شما را برمی‌انگیزد. چیزهایی را پیشنهاد کنید که دوست دارید امتحان کنید مثل روش‌های لمس کردن، بازی در نقش یا موقعیت‌های جنسی جدید.

  1. به‌صورت انفرادی برای شما راحت‌تر است تا به ارگاسم برسید.

بسیاری از مردم این را می‌دانند. این به این دلیل است که می‌توانید تحریک را کنترل کنید – دقیقاً می‌دانید چگونه و چه زمانی باید خود را لمس کنید تا شدیدترین تجربه را ایجاد کنید. گاهی اوقات مردم فکر می‌کنند که این پورن است که خودارضایی را بسیار هیجان‌انگیز می‌کند. این می‌تواند باشد، اما اغلب پورن فقط وسیله‌ای برای تمرکز ذهنی شماست و این لمس شماست که کلید آن است.

راه‌حل: به همسرتان پیشنهاد دهید که برای یکدیگر خودارضایی کنید. به این ترتیب، می‌توانید یاد بگیرید که چه چیزی برای آنها بهتر است و آنها نیز می‌توانند همین کار را با شما انجام دهند.

  1. از نظر عاطفی از شریک زندگی خود جدا شده‌اید.

شاید شما احساس می‌کنید مورد بی‌احترامی یا طرد شدن از طرف آنها هستید، اما در مورد آن با آنها صحبت نمی‌کنید. وقتی احساسات ناخوشایند شما را از هم جدا می‌کند، صمیمی بودن با کسی بسیار دشوار است.

راه‌حل: با شریک زندگی خود در مورد آنچه شما را ناراحت می‌کند صحبت کنید. اگر صحبت کردن به نظر یک قدم خیلی بزرگ است، شاید بتوانید با نوشتن یک نامه برای آنها شروع کنید. سعی کنید در زمانی که آرام هستید ابراز وجود کنید تا بتوانید با مهربانی و احترام صحبت کنید. در غیر این صورت، اگر شما در حال حمله هستید، تمام چیزی که شریک زندگی شما می‌بیند و می‌شنود عصبانیت شماست و او پیام را دریافت نمی‌کند. اگر همه اینها بیش از حد چالش برانگیز به نظر می‌رسد، درمانگران برای همین هستند!

  1.  نگرانی‌های جنسی دارید و در طول رابطه جنسی شریک احساس اضطراب یا شرم دارید.

در این زمان شما آنقدر اضطراب عملکردی را احساس می‌کنید که احساس لذت در حین رابطه جنسی برای شما چالش برانگیز می‌شود.

راه‌حل: به شریک زندگی خود توضیح دهید که نگرانی‌های جنسی در لذت جنسی شما اختلال ایجاد می‌کند. هنگامی که به دنبال کمک هستید، از آنها شفقت بخواهید. مدیتیشن ذهن‌آگاهی را برای کمک به اضطراب عملکرد تمرین کنید. برای ایجاد یک استراتژی درمانی با پزشک خود و/یا یک درمانگر جنسی صحبت کنید.

  1. شما یک چیز عجیب و غریب را دوست دارید.

زمانیکه شما یک چیز عجیب و غریب را دوست دارید که یا از به اشتراک گذاشتن آن با شریک زندگی خود خجالت می‌کشید، یا سعی کرده‌اید آن را به اشتراک بگذارید و شریک زندگی شما پذیرا نیست.

راه‌حل: ببینید آیا می‌توانید به روش‌های ظریف، عناصر ناهنجاری را وارد تجربه جنسی شریک خود کنید. می‌توانید درست قبل از رابطه جنسی، پورن‌های گره‌خورده را تماشا کنید، در حین رابطه جنسی در مورد آن خیال‌پردازی کنید، یا راه‌هایی برای ایجاد احساساتی که در حین ابراز ناراحتی خود احساس می‌کنید پیدا کنید.

ترجیح دادن دیدن پورن و خودارضایی به رابطه جنسی شریکی احتمالاً به مرور زمان بر روابط صمیمانه شما تأثیر منفی می‌گذارد. اگر می‌خواهید از این احتمال اجتناب کنید، کمک بخواهید. در درمان، متوجه می‌شوید که گاهی اضطراب عملکرد و عصبانیت حل‌نشده بر زندگی جنسی شما بیش از آنچه که تصور می‌کنید تأثیر می‌گذارد. در نهایت، به‌جای اینکه به‌طور مجرمانه و مخفیانه پورن تماشا کنید، تلاش کنید تا رابطه جنسی هیجان انگیزتری با معشوقتان ایجاد کنید.

نیلوفر علی بیگی

منابع:

Brandon, M. (May 31, 2021). Five Reasons You Prefer Porn to Sex with Your Partner. Taken from the link: https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-future-intimacy/202105/five-reasons-you-prefer-porn-sex-your-partner

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up