چهار قدمی که قبل از رابطه بعدی تان باید بردارید
حذف روابط سمی
جیل وبر
مترجم: منصوره اسدی
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
افراد اغلب روابط جدیدشان را ناخودآگاه و بدون هیچ نیت قبلی به خطر می اندازند. در اینجا 4هار شیوه را برای آمادگی کامل برای شروع رابطه جدید مطرح می کنیم:
1)سوگواری :
مردم اغلب روابط جدیدشان را با عدم سوگواری کامل برای رابطه قبلی و تمام شدن آن، به خطر می اندازند. این مسئله را به شدت در ذهنتان برجسته کنید که اگر رابطه جدیدتان را برای فرار از تنهایی و درد عاطفی ناشی از طلاق وفروپاشی عاطفی شروع کرده اید، رابطه سالمی نخواهید داشت.
نه تنها به خودتان برای ناامیدی های اخیر اجازه سوگواری دهید بلکه هم چنین در مورد مشکلی که ممکن است درگذشته دوری رخ داده باشد و اما شما هنوز از آن عذاب میکشید. سوگواری میتواند به پردازش انواع دیگری از شکست های عاطفی قبل از اینکه وارد رابطه جدیدی شوید، کمک کند.
بررسی کنید که چه چیزی به شما صدمه زده یا چه چیزی را درکودکیتان نگرفته اید، در حالی که سزاوار آن بوده اید و به آن نیاز داشته اید. تجربیات تان را به منظور خودآگاهی بیشترتان در رابطه جدید به رسمیت بشناسید. رها شدن از گذشته مسیر شما را برای یافتن شریک هماهنگ با خودتان برای رابطه ای طولانی مدت باز می کند، نه کسی که به طور موقت حمایتتان کند و یا درد قلبتان را تسکین دهد.

رابطه جدید

2- ایجاد اعتماد به نفس :
اگر ملاقات و زندگی مشترکتان را خالی از اعتماد بنفس می گذرانید، این مسئله را تشخیص دهید. اگر برای شناخت خودتان کاری نکرده اید و احساس خوبی درباره ی خودتان ندارید، ممکن است درانتخاب شریکتان که یکی از راههای احساس عزت نفس است، آسیب پذیر شوید.
این بدین معناست که شما از موضع ضعف به روابطتان وارد می شوید. این باعث میشود که شما نسبت به بدرفتاری و آسیب دیدن آسیب پذیر شوید که فقط باعث نقص بیشتر اعتماد بنفس تان می شود. برای تقویت اعتماد بنفس تان وقت بگذارید بی آنکه الزاما به شریکتان تکیه کنید… من در کتابم با عنوان ایجاد اعتماد به نفس، راهبردهای خاصی را برای رشد عزت نفس پیشنهاد می کنم.
3) از بین بردن دلبستگی های سمی :
یکی دیگر از راه هایی که مردم بدون نیت قبلی، شادی رومانتیک شان را تخریب میکنند این است که انتخاب شریک سمی را بارها و بارها ادامه می دهند…بارها وبارها. تاریخچه دلبستگی تان را بررسی کنید: به سمت چه افرادی جذب می شوید و روابطتان معمولا چه زمینه هایی دارند؟
به سمت افرادی جذب می شوید که بهترین یا بدترین شما را بالا می آورند؟ زمانی که قرار ملاقات می گذارید، به طور آگاهانه با افراد حساس، مهربان و سالم ارتباط برقرار کنید که مغایر با شخصیت های اجتنابی و بی ثبات باشند.
4- ایجاد مهارت های صمیمیت
پژوهش ها نشان می دهند که ما به افرادی کشش داریم که دارای مهارت های ارتباطی وصمیمیت مشابه با خودمان هستند. این به این معنی است که اگر شما فاقد مهارت های لازم در این عرصه باشید به احتمال زیاد با شریکی مواجه می شوید که او نیز در این زمینه ناقص است.
وقت بگذارید تا مهارت های ارتباطی و صمیمیتان رابسازید، به خودتان بیاموزید که نه تنها اولویت ها و چیزهایی را که دوست ندارید بشناید، که هم چنین آن ها را با افراد زندگی تان در میان بگذارید، یاد بگیرید که چطور بتوانید با خودتان بودن احساس راحتی کنید.. یاد بگیرید که چطور مرزهایتان را با دیگران ایجاد کنید… درکتابم تحت عنوان نزدیک شدن به دیگران، روش هایی را برای رشد مهارت های صمیمیت برای دوستیابی و همسریابی معرفی میکنم.
جیل وبر یک روانشناس در واشنگتن دی سی و نویسنده مجموعه کتاب کارهای فرمول رابطه است …

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up