چگونه مردان می‌توانند از زنان در دوران قاعدگی حمایت کنند؟

چگونه مردان می‌توانند از زنان در دوران قاعدگی حمایت کنند؟

چیزی که شما به طور قطع نمی‌دانید این است که دقیقاً چرا پریود همسر و یا پارتنرتان او را بسیار متفاوت از حالت عادی نشان می‌دهد. مطمئناً، او هنوز هم دختری کاملاً دوست‌داشتنی و جذاب است که عاشقش شده‌اید، اما هر 28 تا 35 روز احساس می‌کنید که هیچ ایده‌ای نسبت رفتارهایش ندارید.

دانستن اینکه وقتی شریک زندگیتان پریود می‌شود چه کاری انجام دهید می‌تواند مانند تیری در تاریکی باشد. زمانیکه همسر یا پارتنرتان پریود می‌شود و یا در شرف آن قرار می‌گیرد به دلیل زود رنج شدن بیشتر نسبت به مشکلات حساس می‌شود. درواقع، موضوع حمایت از شریک زندگی در طول دوران قاعدگی موضوع مهمی است، زیرا نه تنها بر فردی که علائم را تجربه می‌کند بلکه بر عزیزانش نیز تأثیر می‌گذارد؛ چون پریودی یک فرآیند طبیعی است که هر ماه برای خانم‌ها و دختران اتفاق می‌افتد و درک و حمایت مردان از عزیزانشان در این دوران ضروری است.

راهکارهایی برای حمایت در دوران قاعدگی

  • خود را در مورد چرخه قاعدگی آموزش دهید.

بسیاری از زنان ممکن است از صحبت در مورد قاعدگی خود احساس خجالت یا شرم کنند، شما به عنوان شریک عاطفی، فضایی راحت را بوجود آورید و از او سوال کنید که در چه تاریخی پریود آنها شروع خواهد شد، چون شما به عنوان شریک زندگی، باید از زمان‌های پریودی پارتنر و همسرتان آگاهی پیدا کنید. اگر زمان پریودی آنها را فکر می‌کنید که از یاد می‌برید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های دوران پریودی استفاده کنید که هر ماه زمان نزدیک شدن پریود همسر یا پارتنرتان را به شما اعلام می‌کنند. درواقع شما با این کار و اطلاع از زمان پریودی همسر و پارتنرتان می‌توانید تغییراتی که شریک زندگیتان در هیجانات و رفتارهایش بوجود می‌آید را درک کنید.

  • از نظر عاطفی حمایت کنید.

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) دارای طیف گسترده‌ای از علائم و نشانه‌ها، از جمله نوسانات خلقی، سینه‌های حساس، میل به غذا، خستگی، تحریک‌پذیری و افسردگی است. حمایت از زنان در دوران قاعدگی به این معنی است که مردان نباید صحبت‌هایی مانند «اوه، پریودی! چون دیوانه بازیات شروع شد» یا «چیزی نیست که، لوس‌بازی درنیار» را بیان کنند. پس اگر می‌خواهید به کاهش علائم PMS خانم‌ها کمک کنید، از نظر عاطفی آنها را حمایت کنید.

حمایت عاطفی می‌تواند برای همه زنان متفاوت باشد، اما ممکن است به این معنا باشد که یک فضای امن ایجاد می‌کند تا یک زن بتواند در مورد احساس خود با شما صحبت کند.

  • با همسر/پارتنرتان همدلی داشته باشید.

در طول این دوره، خانم‌ها ممکن است طیف وسیعی از علائم را تجربه کنند و گرفتگی عضلات یکی از این علائم است. در این دورانی که شریک زندگیتان حال مناسبی ندارد، او را درک کنید. هر کاری انجام می‌دهید، این نکته را فراموش نکنید که درد او را به حداقل نرسانید یعنی از اظهار نظرهایی مانند”آنقدرها هم بد نیست” استفاده نکنید، یا به‌گونه‌ای با او رفتار نکنید که با وجود حضور شما، احساس تنهایی کنند، به‌جای اینها با او همدل باشید و در کنارش باشید تا آرامش را از شما دریافت کنند. با گوش دادن فعالانه، اعتبار بخشیدن به احساسات و عواطف او و درک نیازهای او، می‌توانید حمایت و همدلی خود را نشان دهید.

  • در این دوران صبوری پیشه کنید.

قاعدگی می‌تواند یک تجربه ناراحت‌کننده و گاهی دردناک باشد، بنابراین مهم است که در این دوران صبور باشید و نیازها و محدودیت‌های همسرتان را درک کنید، زیرا در این دوران خلق و خوی آنها بیشتر به سمت پرخاشگری و بهانه‌گیری می‌رود. بنابراین نسبت به رفتارهای آنها در این دوران صبور باشید و سعی کنید به رفتارهای غیرمنطقی آنها عکس‌العمل نشان ندهید. خود را به جای آنها بگذارید و سعی کنید بفهمید که ممکن است از نظر عاطفی چه چیزی را تجربه کنند.

  • او در آغوش بگیرید.

یک فضای امن ایجاد کنید تا شریک زندگیتان بتواند در مورد احساس خود با شما صحبت کند، یک پد گرم‌کننده یا حوله گرم در صورت گرفتگی عضلات بر روی شکم او قرار دهید و او را در آغوش بگیرید. خانم‌ها در این دوران به شدت به محبت و حمایت عاطفی نیاز دارند و شما با حتی یک آغوش ساده می‌توانید این حس آرامش را در آنها بوجود آورید.

به طور خلاصه

با درک نیازهای جسمی و عاطفی شریک زندگیتان در دوران قاعدگی و با ارائه ارتباط، حمایت عملی و مراقبت از او، می‌توانید نقش مهمی در کمک به آنها در گذراندن این زمان از ماه داشته باشند. امیدواریم این نکات و پیشنهادات به شما کمک کند.

نیلوفر علی‌بیگی

منابع:

Nettles, J. (January 6, 2020). How Men Can Support Women During “That Time of the Month”​. Taken from the link: https://www.linkedin.com/pulse/how-men-can-support-women-during-time-month-jessica-nettles

HealthFab. (January 23, 2023). Husbands: 8 Best ways to Support your partner during Period. Taken from the link: https://www.healthfab.in/blogs/lifestyle/support-your-partner-during-her-period

teravers, M. (March 7, 2023). 3 Ways to Deal With Extreme PMS. Taken from the link: https://www.psychologytoday.com/intl/blog/social-instincts/202303/3-ways-to-deal-with-extreme-pms

 

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up