تست ترس های قبل از ازدواج

تست ترس های قبل از ازواج به شما کمک می نماید تا از نگرانی ها و تردیدهای  خود در رابطه با ازدواج آگاهی یافته و راهکارهای مناسب برای کاهش آن را فرا گیرید.

ازدواج برای هر شخص در زندگی یک تصمیم جدی است. این در حالی است که برای بعضی از افراد ازدواج مثل یک کابوس می باشد. شاید همه ما با افرادی رو به رو شده باشیم که می گویند؛ “من برای ازدواج آماده نیستم“، “من به درد ازدواج نمی خورم“، “ازدواج مرا به وحشت می اندازد“.

همه این ها نشانه های فرار از ازدواج یا به عبارت دیگر ترس از ازدواج است. با این حال، ازدواج مفهومی است که با واژه عشق همراه است و توسط همه جوامع به عنوان یک امر طبیعی و مهم مورد تاکید قرار می گیرد. پس چرا مردم از ازدواج می ترسند؟

دلایل ترس از ازدواج

همانطور که در بالا ذکر شد، بزرگ شدن در یک خانواده ناراضی یا تجربه چنین نمونه هایی می تواند منجر به ترس از ازدواج شود. اما دلایل دیگر برای ترس از ازدواج چیست؟

زندگی طولانی مدت به تنهایی و عادت کردن به این نوع زندگی می تواند یک نگرانی ایده آل برای به اشتراک گذاشتن همان شرایط با یک شخص ایجاد کند. همچنین  زندگی در یک خانواده شاد ممکن است باعث شود فرد حتی کوچکترین نمونه از بحث و گفتگو با شریک زندگی خود را به عنوان علتی برای از دست رفتن زندگی شاد قبلی خود تلقی نماید.

این دیدگاه که طلاق به دلیل فشار خانواده و جامعه امری منفی در نظر گرفته می شود، یکی دیگر از دلایلی است که زمینه ساز ترس از ازدواج می شود. علاوه بر این، شیوه های سنتی ازدواج مانند درخواست اجازه والدین دختر، درگیری ها و مراسم های مربوط به عروسی می تواند ترس هایی را در افراد ایجاد نماید.

قیمت تست : 150,000

keyboard_arrow_up