تست اعتیاد به اینترنت

تست اعتیاد به اینترنت آگاهی شما را برای کنترل بیشتر بر زندگی افزایش خواهد داد. هم اکنون می توانید این تست را بصورت کاملا رایگان  در سایت ای سنج انجام دهید.

آیا ممکن است با گذراندن زمان بیش از حد در اینترنت مانند بازی کردن، خرید کردن، مطالعه کردن و یا چت کردن معتاد شوید؟ بله، اگر فعالیت هایی مانند این در برقراری ارتباط با افراد در زندگی واقعی اختلال ایجاد کند، می گوییم که دچار اعتیاد شده اید. البته نگران نباشید. پرسشنامه ای که در پیش رو دارید برای ارزیابی همین مسئله طراحی شده است.

این تست درسال 1998 توسط کیمبرلی یانگ برای سنجش اعتیاد به اینترنت تدوین شد که یکی از معتبرترین تست های مربوط به سنجش اعتیاد به اینترنت می باشد. سوال های این آزمون براساس ملاک های DSM برای اختلال قماربازی بیمارگون ساخته شده زیرا تصور می شود بین این دو شباهت هایی وجود دارد.

اعتیاد به اینترنت در اینجا به عنوان یک رفتار اجباری آنلاین تعریف می شود که باعث اختلال در تعاملات اجتماعی عادی می شود و همچنین استرس روزانه و احساس تنهایی، اضطراب و افسردگی را افزایش می دهد. این آزمون میزان درگیری در فعالیت‌های آنلاین را با استفاده از پاسخ‌های مقیاس 5 درجه‌ای لیکرت اندازه‌گیری می‌کند و رفتار اعتیاد آور را به چهار دسته طبقه‌بندی می‌کند:

  • عدم اعتیاد
  • علائم خفیف اعتیاد
  • نشانه‌های متوسط ​​اعتیاد
  • رفتار اعتیادی شدید

قیمت تست : 150,000

keyboard_arrow_up