ده راه ساده برای آنکه هر روز با انگیزه باشیم

ده راه ساده برای آنکه هر روز با انگیزه باشیم
نویسنده: کریس دسی
تخمین زمان مطالعه: 4 دقیقه
مدل های روانشناسی فراوان و نظریه هایی درباره آنچه به ما برای انجام کاری که عادت وار انجام می دهیم انگیزه می دهد وجود دارد: چگونه ما به انگیزه ها، نظریه های موفقیت و غیره پاسخ می دهیم.
من به انگیزه به عنوان هیجان نگاه می کنم. پس چگونه می توان با روش ساده ای که هر روز کار می کند، انگیزه ی خود را حفظ کرد؟ در اینجا 10 راه وجود دارد. 1- تفریح کنید—شما شایسته ی آن هستید.
تنها راهی که می توانیم در سطح بهینه اجرایش کنیم، خلق زمانی برای استراحت است. لحظه ای که می دانید هرگز نمی توانید مرخصی بگیرید و استراحت کنید معمولا زمانی است که به بیشترین میزان به استراحت نیاز دارید.
پس از به تعویق انداختن طولانی تعطیلات خودداری کنید و با اشتیاقی تازه به کسب و کار خود برگردید.
2- کارت هایتان را نزدیک سینه تان نگه دارید.
سرانجام در ماراتن می دوید؟ در مورد رژیم غذایی جدیدتان هیجان زده اید؟ پروژه جدیدتان در مرز اجراست؟ خوب است آن را برای خودتان نگه دارید. اعلان نیت خود به انجام کاری بزرگ نتیجه عکس خواهد دارد. در مقابل تمایلتان به درو کردن لایک های اینستاگرام و تفسیر نظرات مقاومت کنید. بازخورد مثبتی که از شبکه اجتماعی دریافت می کنید مغزتان ار فریب می دهد و باعث می شود فکر کند که هدفتان را از قبل به انجام رسانده اید و در نتیجه مغز خرابکار باعث می شود نتوانید شاهکار اعلام شده را به انجام برسانید.
پس آن را برای خودتان نگه دارید و اخبار خوب را زمانی پخش کنید که از قبل آن را به انجام رسانده اید.
3- با مرگ مواجه شوید و میراث خود را تعریف کنید.
مرگ یه انگیزه بخش قدرتمند است. ما در فعالیت های بدون هشیاری گرفتار می شویم. آنها باعث می شوند اینگونه فکر کنیم که چیزها را به انجام رسانده ایم، در حالی که در واقعیت فقط درون یک چرخه معیوب می چرخیم.
دانستن اینکه روی این سیاره زمان محدودی دارید کمک می کند که تمرکزتان را دقیق کنید. هر کاری که انجام می دهیم گام دیگری در تعریف میراث مان است. ممکن است شبیه خودنمایی زننده ای به نظر برسد اما هردویشان انگیزه بخش های قدرتمندی هستند.
4- پیروزی های کوچک را جشن بگیرید، مهم نیست چقدر کوچک باشند.
پیروزی های کوچک ممکن است بسیار کوچک و کم اهمیت به نظر برسند.
جشن گرفتن این پیروزی ها می تواند به خلق عاداتی مثبت کمک کند. شما جبر متوسط بودن را با تعلیم چگونگی برنده بودن به اطرافیانتان می شکنید. آنها فرصت گرم شدن در اثر این احساسات را به دست می آورند.
ویشن لاخیانی، چیزی را تحت عنوان «زنگ شگفت انگیز» ایجاد کرده که هر بار که چیزی شگفت انگیزی رخ می دهد آن را به صدا در می آورد. 5- تا نیمه لیست اهدافتان تخفیف بدهید.
کاهش پرخاشگری تان برای انجام میانه ی لیست فضایی برای موفقیت باز می کند. دانستن اینکه کامل کردن لیست واقع بینانه است باعث تقویت قدرت شما می شود. 6- با خودتان مهربان باشید.
مقایسه ی موفقیت های خودتان را با همسایه تان متوقف کنید. داستانی که شما در ذهنتان می سازید هرگز معادل واقعیت نیست و واقعیت نیز هرگز آنقدرها بد نیست. افراد بسیاری وجود دارند که از شما باهوش ترند. لحظه ای که می توانید بر این فکر غلبه کنید آزاد شده اید. آزاد برای اکتشاف. آزاد برای دنبال کردن چیزی که هیجان زده تان می کند. آزاد برای نادیده گرفتن چیزی که آنها انجام می دهند، و یا شیوه ای که آنها عمل می کنند و آزادید که روی خودتان تمرکز کنید.
7- روشی که مغزتان عادت های جدیدتان را ادراک می کند، هک کنید.
اخیرا، من شروع کرده ام به اینکه نسبت به گذشته دو ساعت زودتر بیدار شوم. به جای آنکه اینگونه نگاه کنم که دو ساعت کمتر می خوابم، به آن در قالب دو ساعت اضافه برای روزم می نگرم. که به من اجازه می دهد یک روز کاری کامل را به هفته ام اضافه کنم.
8- آسیب پذیری را بپذیرید.
ما در فرهنگی زندگی می کنیم که در آن تعداد زیادی دنبال کننده اینستاگرام و لایک از فیس بوک می گیریم. ادراک زندگی مان در حد چیزی کمتر از کامل مفهومی دلهره آور است. فتوشاپ براق زندگی ما می تواند نمایشی خطرناک برای موفقیت ایجاد کند.
به اشتراک گذاشتن نقایص و پذیرفتن شکست یک عامل قوی انگیزه بخش است، و به شما اجازه ی رد شدن از شکست را می دهد. به جای آنکه هیجانتان را روی دیگری بیندازید آن را بپذیرید و روی آن کار کنید. آنگاه به سمت چیزی سازنده تر حرکت کنید.
به اشتراک گذاشتن این لحظه های شکننده هم چنین باعث تشویق روابطی عمیق تر میان همسالان می شود.
9- آنچه را که دوست دارید انجام دهید.
چیزی که عاشقانه دوست دارید انجام دهید را پیدا کنید و در آن متخصص شوید. موفقیت، شور و هیجان را دو برابر می کند.
اما مراقب باشید. مطمئن شوید که از طریق اشتیاق تان می توانید زندگی تان را بسازید. من مشتاق چیزهای زیادی هستم که می دانم نمی توانم خیلی خوب در آنها عمل کنم و اینکه در نهایت نمی توانم از طریق آن زندگی ام را بسازم. من عاشق نواختن گیتار هستم. دخترم عاشق زمان هایی است که من موسیقی فیلم فروزن را می نوازم. من هرگز قصد ندارم یک ستاره ی راک شوم.
10- تمرکز کنید.
حکایتی در مورد وارن بوفت، بیل گیتس، و پدر بیل گیتس در یک مهمانی شام وجود دارد. یک مهمان از آنها پرسید که مهم ترین ویژگی برای موفقیت امروزتان چه بود و هر سه همزمان پاسخ دادند «تمرکز» بود. هر سه به هم لبخند زدند و خندیدند زیرا پاسخ شان را از قبل آماده نکرده بودند.
همه ی ما با سیل ایمیل ها و پیام ها در گیر و داریم. اینها دیگر فقط وقفه های کاری نیستند. با توجه به مینی رایانه هایی که در جیب های ما قرار می گیرند، سیل اطلاعات از هر کجا که هست، ذهن ما را پرت می کند هر زمان که می خواهیم متمرکز باشیم.
پس اندرویدها و آیفون هایتان را خاموش کنید، پایین و بالا کردن صفحه ی اینستاگرام عشق قبلی تان را متوقف کنید و به کارتان بپردازید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up