دیدن دست های خدا در شادی

دیدن حضور خدا در هر روز شادی افراد مذهبی را افزایش می دهد
دکتر جنیس وود
تخمین زمان مطالعه: 2 دقیقه
پژوهش جدید نشان می دهد افرادی که مذهبی هستند با این باور که معنای عمیق تری را در اتفاقات هر روزه زندگی شان وجود دارد، شاد می شوند.
در مطالعه دکتر جانات رمزی و تیم پژوهشی اش 231 آزمودنی با ادیان بودایی، مسیحی یا تائوها، مسلمانان و افرادی بی هیچ مذهب رسمی شرکت داشتند.
طبق اظهارات رمزی، تمامی افراد مذهبی در سراسر جهان باور داشتند که جهان ساختار و نظم قدیمی تری دارد که معنای بیشتری به شرایط و حوادث روزمره زندگی شان می دهد. چیزی که ما علاقه داشتم بدانیم این بود که آیا اینگونه دیدن اتفاقات توسط افراد مذهبی، آیا تاثیری بر واکنش هیجانی شان به آن اتفاقات و حس سلامت کلی شان دارد؟ یافته های مطالعه نشان داد تمامی افراد- به ویژه افراد مذهبی- به طور منظم برای رخدادهای عادی چون بحث در مورد عادات شخصی با یک همکار، دریافت هدیه ای غیرمنتظره، یا گذراندن وقت با یک عضو خانواده معنای عمیقی قائل می شوند.

دیدن دست های خدا در شادی

ما دریافتیم که هرچه افراد برای این اتفاقات معنا، هدف و اهمیت بیشتری قائل شوند آنها به میزان بیشتری هیجانات مثبتی چون خرسندی و رضایت را تجربه خواهند کرد. پژوهش های قبلی ارتباطی را میان معنادهی و مذهب و سلامتی نشان داده است، اما این اولین مطالعه برای بررسی پیامدهای هیجانی معنابخشی به اتفاقات ناچیز بوده است. او اضافه کرد که این اولین مطالعه برای کاوش لحظه لحظه ی تجربه این فرایند بوده است.
رابطه میان مذهب و سلامت به خوبی شناخته شده است. نتایج ما به طور خلاصه تاثیر مثبت باور مذهبی بر سلامت را از طریق معنابخشی به اتفاقات نشان می دهد و هیجان های مثبت ایجاد شده
Source: James Cook University

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up