مردان مریخی و زنان ونوسی

اهمیت دوستی های زنانه برای زنان
دوستی های ناشکستنی با دوست های دخترتان می تواند خوشی شما را استحکام بخشد.
نویسنده: دکتر کریستن فولر
تخمین زمان مطالعه: 2 دقیقه
«من عاشق همسرم هستم، اما هیچ چیزی به اندازه ی مکالمه با دوست دخترم نمی تواند آرامم کند. من بسیار از این روابطم آموخته ام».
مردان مریخی و زنان ونوسی بدین معناست که ما به عنوان زن، به طور ذاتی از مردان متفاوتیم. ما متفاوت فکر می کنیم، متفاوت رفتار می کنیم، مشکلات را به شیوه متفاوتی حل می کنیم و بیشتر بر اساس هیجاناتمن رفتار می کنیم تا منطق مان.
اگرچه مردان و زنان همدیگر را کامل می کنند، ما به عنوان زن روابط قوی تری با دوستان دخترمان داریم و چنین دوستی هایی به زنان اجازه به اشتراک گذاشتن مشکلات، افکار، احساسات و پیروزی هایشان را با کسی می دهد که رابطه نزدیکی با او دارند.
من مکالمات تلفنی یک ساعته ای با دوستان دخترم دارم، برای دیدن دوستان دختر دوران دانشگاه به شهرهای دور سفر می کنم، پیام های تلفنی مضحکی با هم داریم که باید همیشه سری بمانند و ساعات غیر قابل وصف جمعه ها. اکثریت توان هیجانی و ذهنی من ناشی از ارتباطات عمیقی است که با زنان قوی زندگی ام دارم. در طول زمان، ما به دوستانی تبدیل شدیم که احساسات، افکار و اعمال یکدیگر را همچون آینه انعکاس می دادیم. باید یکدیگر را به صورت هدفمند و خردمندانه ای انتخاب کنیم.

مردان مریخی و زنان ونوسی

روانشناسی پشت دوستی های قوی زنان، عجیب و قدرتمند است. براساس مطالعه پژوهشی که در مجله ی تومورشناسی بالینی منتشر شده، زنان در مراحل اولیه ی سرطان سینه، در صورتی که دوستان زیادی نداشتند، چهار برابر به مرگ نزدیکتر بودند.
آنهایی که در مراحل اولیه سرطان سینه گروه بزرگی از دوستان داشتند احتمال بقای خیلی بهتری داشتند. این تاثیر مفید دوستی چه زمانی که نزدیک هم زندگی می کردند و چه زمانی که دور از هم بودند، احساس می شد. مقاله ای که در نیویورک تایمز منتشر شده نشان می دهد که زنان احساس می کنند می توانند برای هر مسئله ای که در زندگی شان دارند و با آن مبارزه می کنند، روی دوستانشان حساب کنند. زنان سیستم حمایتی احساسی یکدیگرند.
از نصیحت، تا شانه ای برای گریه کردن، رازداری، قرض دادن گوش شنوایشان به هم و افزایش اعتماد بنفس هم تا ایجاد دوستی های سالم و قوی زنانه چیزی است که تمامی زنان می توانند از آن سود ببرند.
زنان به طور ذاتی، شهودی اند؛ در واقع، آخر هفته دو تلفن از دو دوست صمیمی ام داشتم. از صدای هر دویشان به سرعت فهمیدم که هر دویشان می خواهند چیزی را با من به اشتراک بگذارند، اما حسم این بود که یکی شون حامل خیرهای خوب و دیگری اخباری بد است.
حدس من درست بود؛ غریزه ام به درستی تشخیص داده بود. دوست های دختر شیوه ی متفاوتی برای خواندن هیجانات و تشخیص غریزی چیزی دارند که نیاز به شنیده شدن دارد. ما یکدیگر را می فهمیم، به هم اعتبار می دهیم، به هم توصیه هایی در مورد ازدواج و قطع رابطه می دهیم، حقایقی صادقانه را با هم به اشتراک می گذاریم، جزئیات خانواده ی صمیمی مان را با هم به اشتراک می گذاریم، محصولات زیبایی من را به هم قرض می دهیم، اگر غذایی بین دندان هایمان مانده به هم می گوییم و آخرین خاطرات مان را با هم مرور می کنیم. ما زنان زمانی که دور هم جمع می شویم در مورد زندگی جنسی مان، ازدواج مان و جزئیات دیگری های مهم و خانواده مان فوران می کنیم، پسرها زمانی که دور هم جمع می شوند به ندرت در مورد این مسائل حرف می زنند.
زنان روی هم حساب می کنند نه تنها به عنوان همراهی برای خرید، که برا به اشتراک گذاشتن رازهای سیاه عمیق شان، رازهایی که هیچ یک از مردان خواهان شنیدنش نیستند. اگرچه مردان مکمل ما هستند، اما زنان در رابطه با هم چیزی ورای این را تجربه می کنند.
اگر زن هستید، مهم نیست که سنتان چقدر است، در رابطه با زنان یک تجربه ی خاص و ویژه وجود دارد که باید تجربه اش کنید.
بعضی از زنان برای دخترانشان دعا می کنند که همسران خوبی داشته باشند. من دعا می کنم که دخترانم دوستان وفادار و واقعی پیدا کنند.
Although men are our counterparts, there is something beyond special about the female bond that women have with each other. “Some women pray for their daughters to marry good husbands. I pray that my girls will find girlfriends half as loyal and true as the Ya-Yas.” ― Rebecca Wells

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up