اختلال خوردن در کودکان

آیا دختر من به اختلال خوردن دچار است؟
نویسنده:
تخمین زمان مطالعه: 4 دقیقه
مخفی کردن اختلالات خوردن آسان است. باید در جستجوی چه نشانه هایی باشید.
غالبا ضمن صحبت با والدین خیلی از آنها می گویند که هیچ ایده ای در این مورد نداشته اند که اختلال خوردن فرزندشان تا به این حد طولانی است. مخفی کردن اختلالات خوردن آسان است پس به عنوان والد مهم است بدانید که دنبال چه نشانه هایی در کودکتان باشید.
اختلالات خوردن پنهانی هستند و به آسانی می توان آنها را از عزیزان پنهان کرد، به ویژه در آغاز. بعضی اوقات، فردی که اختلالات خوردن را تجربه می کند آگاه نیست که آنچه انجام می دهد برای سلامتش ضرر دارد در نتیجه این مسئله آگاه شدن والدین از نشانه های اختلال خوردن را به شدت مهم می سازد. اغلب اختلالات خوردن در افراد موفق و باهوش دیده می شود. غالبا اطلاق واژه اختلال به کسی که این بیماری را دارد و در عین حال خوب عمل می کند دشوار است.
زمانی که ذهن توسط اختلال خوردن حبس می شود
من با مراجعین مبتلا به اختلال خوردن در زمان بهبودی شان کار کرده ام. آنها غالبا زمانی که به رفتارهای دوران اختلالشان بازمی گردد و مرورشان می کنند از این تعجب می کنند که چگونه نمی دانستند که دارند با خودشان چه می کنند. افراد به اختلال خوردن غالبا با احساساتی چون «زامبی» بودن یا «تجربه ای خارج از بدن» اشاره می کنند که مثل یک فرد واقعی به نظر نمی آید. ذهن آنها منطقی عمل نمی کند و تفکرشان آسیب دیده است. اما آنها تا زمانی که سفر بهبودی شان را آغاز نکنند و خود سالم شان را مجددا نیابند، نمی توانند این مسئله را دریابند. پس گرفتن خود سالم و بهبود یافتن کامل از یک اختلال خوردن کاملا ممکن است. در آغاز اختلال متوجه شدن همیشه کمک کننده است.

اختلال خوردن در کودکان

اختلال خوردن همه چیز را پوشش می دهد. با این حال، با این شکل شروع نمی شود، می تواند به تدریج شروع شود و در صورت متوجه نشدن که اغلب این اتفاق رخ می دهد، اختلال خوردن رشد می کند و قوی تر می شوئد و درمانش را دشوارتر می سازد. به همین دلیل نظارت بر رفتارهای خوردن کودکان و مکالمه با آنان در مورد احساساس شان در مورد تصویر بدنی شان اهمیت دارد.
مهم است بدانید که اختلالات خوردن پسران را نیز همانند دختران گرفتار می کنند. فیلم های مربوط به اختلال خوردن نشان گر آنند که این اختلالات می توانند تمامی افراد از تمامی نژادها، جنسیت ها، و پیشینه ها را تحت تاثیر قرار دهند. نشانه های پسران غالبا از نشانه های دختران مبتلا متفاوت اند. در زیر نشانه های مربوط به دختران نوجوان مرور می شود که باید مراقب شان باشید:
پرچم های قرمز اختلال خوردن
مسائل تصویر بدنی:
این ممکن است طیف وسیعی از چیزها را احاطه کند که باید مدیریت شان کنید. اگر در لباس حمام احساس ناراحتی می کند، در مقابل خرید مدرسه مقاومت می کند و یا اگر در ورد وزن و شکل بدنش به شکلی منفی سخن می گوید.
اگر فقط لباس های خاصی می پوشد که مناطقی را که در موردشان احساس خجالت می کند را به طور کامل می پوشاند. ممکن است هر منطقه ای از بدن از گردن تا شکم یا پاها باشد.
ممکن است در روزهای تابستان متوجه شوید که کمتر می خورد، در مورد جاهایی از بدنش با احساس ناخوشایندی و یا احساس اضطرب/افسردگی صحبت می کند. ماههای تابستان برای آنها که با مسائل تصویر بدنی و لباس های راحت تر در جنگند، به شدت سخت هستند که غالبا منجر به شدت یافتن رفتارهای اختلال خوردن می شود. اگر دخترتان تنها مسائلی در زمینه ی تصویر بدنی دارد دلیل خوبی است که درمانگری را پیدا کنید و با او برای کمک گرفتن در مورد تصویر منفی بدنی دخترتان کمک بگیرید. واکنش های منفی در مورد غذا:
اگر بعد از خوردن احساس گناه یا افسردگی می کند با این باور که کار ناسالمی بوده، منجر به اضافه وزن یا احسس چاقی می شود. اینها نشانه های رشد ترس از غذا در او هستند و غالبا منجر به محدود شدن و خلق قوانینی در مورد غذا می شود.
اگر از خوردن در حضور دیگران، مکان های عمومی یا در مدرسه احساس ناراحتی می کند.
اگر در ااقش غذا پنهان می کند یا شکلات، چیپس، و غیره را در اتاقش پیدا می کنید. این در اختلال خوردن اتفاقی شایع است.
شخصیت کمال گرا و اختلالات خلقی
اگر شخصیت کمال گرایی دارد، تفکرش سیاه و سفید است و در مورد خودش سختگیر است. کمالگرایی یک صفت شخصیی بسیار شایع در افرادی است که از اختلالات خوردن رنج می برند.
هر گونه تاریخچه و یا اضطراب فعلی، وسواس یا افسردگی اساسی می تواند زیربنای یک اختلال خوردن باشد و رفتارهای اختلال خوردن روشی برای ابراز اختلالات خلق هستند.
خط پایانی
اگر شک دارید که دخترتان از مسائل تصویر بدنی یا یک اختلال خوردن رنج می برد او را برای ارزیابی نزد یک درمانگر متخصص در حوز اختلالات خوردن ببرید. اگر شک دارید که مسئله ای وجود دارد، غالبا شک شما درست است. اشکال متفاوت زیادی از مسائل خوردن فرای بی اشتهایی یا پرخوری عصبی وجود دارد. خوردن مختل و اختلال خوردن غالبا نادیده گرفته می شود اما همچنان می تواند بسیار مخرب عمل کند و بایستی تحت درمان حرفه ای قرار گیرد. یکی از اشتباهاتی که غالبا در این والدین می بینم این است که رفتار خوردن دختر نوجوان شان را به منظور لاغر بودن نرمال تلقی می کنند و منتظر می مانند تا شدیدتر شود و بعد کمک می گیرند. اختلالات خوردن غالبا بیش از آنچه که نشان می دهند بد و شدید هستند، به همین دلیل ارزیابی اولیه ضروری است. ارزیابی می تواند زندگی او را نجات دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up