20 آداب و رسوم تقویت کننده

20 آداب و رسوم تقویت کننده که باید تمرین شان کنیم
نویسنده: مارگاریتا تارتاکوفسکی
تخمین زمان مطالعه: 2 دقیقه
آداب و رسوم درخود ما، دیگران و جهانمان ریشه دارند.
آداب و رسوم ارتباط ما را با بدن ها، استخوان ها و تنفس مان مجددا برقرار می کند. آنها روابط ما را با بهترین دوستانمان، شریک عاطفی مان، والدین مان، و کودکانمان تقویت می سازند. آنها زیبایی های پیرامون مان را به ما گوشزد می کنند.
آداب و رسوم می توانند ما را آرام کنند و یا به ما انرژی ببخشند. آنها می توانند الهام بخش ما برای این باشند که از عهده چالش های روزمان بربیاییم. آنها موارد مهم را به یاد ما می آورند.
در بخش زیر 20 آداب و رسوم تقویت کننده را ذکر می کنیم که ممکن است بخواهید امتحانشان کنید. آداب و رسوم بسیار شخصی اند، در نتیجه این موارد تنها چند پیشنهاد برای شروع و برانگیختن ایده های خودتان است.

1- یک دفتر یادداشت کوچک بردارید و طلوع و غروب آفتاب در هر روز را توصیف کنید. اجازه دهید این تشریفات به شما کمک کند تا تصویر بزرگتر و غنی تری را ببینید و لذت ببرید.
2- هر جمعه صبح صبحانه تان را در تخت تان بخورید و بعد از ظهر یک کتاب عالی بخوانید.
3- در طول شام برای افراد خانواده تان چیزهایی را که در طول روز برایتان خوشایند و مایه ی شکرگزاری بوده است را تعریف کنید و هم چنین چیزهایی که چالش برانگیز بوده است.
4- هر شب یک شمع روشن کنید، چشمهایتان را ببندید و در مورد چیزهایی که بابت شان شکرگزارید فکر کنید.
5- هر سه ماه یکبار بر یادگیری یک مهارت جدید یا تمرین یک فعالیت جدید متمرکز شوید. یک سه ماه ممکن است به نقاشی آبرنگ اختصاص داده شود. سه ماه دوم ممکن است بر نوشتن چیزهای تخیلی متمرکز شوید. سه ماهه سوم سال ممکن است به بدنسازی و چهارمی ممکن است به کلاس آشپزی اختصاص یابد.
6- جمعه ها کیک بپزید.
7- کنارتان یک دفتریادداشت داشته باشید. به محضی که بیدار می شوید رویاهایتان را ثبت کنید که ممکن است شامل قطعه های کوچک و ساده ای باشد که به یاد می آورید.
8- اولین روز هر ماه را به دیدن موزه ها و یا پارک های مورد علاقه تان اختصاص دهید.
9- هر صبح چند دقیقه را به تعیین برنامه های روزتان اختصاص دهید.
10- هر بعد از ظهر به یک مراقبه ی هدایت کننده گوش دهید.
11- گوشه ای از خانه را انتخاب کنید که بتوانید روزتان را در آنجا آغاز کنید، جایی که شامل تصاویر و واژه هایی الهام بخش برای شماست و به یادتان می آورد که با ارزش هستید و نیازی ندارید که ارزشی را به دست آورید زیرا چیزی درون خودتان است. فضایی را خلق کنید که قدرت مواجهه با موقعیت های دشوار را به شما بدهد.
12- تلفن تان را پنج شنبه شب ها چک کنید و دوستی صمیمی را برای یک پیکنیک کوچک انتخاب کنید.
13- تلفن تان را برای دو دقیقه تنظیم کنید و یک پرتره از خودتان بکشید. نویسنده و هنرمند لیندا بری به خاطر همین پرتره های شخصی دو دقیقه ای در کلاس هایش مورد توجه است. او دانش آموزانش را وامی دارد که روی کارت کوچکی برای دو دقیقه پرتره خودشان بکشند و سپس آنها را جمع آوری می کند و در پایان ترم نقاضی ها را بازمی گرداند. همانطور که بری در کتاب خود می نویسد، «اغلب سی نقاشی جمع آوری می شود که اکثریت آنه تا روز آخر کلاس فراموش شده اند. امید من این است که شاگردانم آنها را در ذهن شان حفظ کنند. امید من این است که آنها نتیجه ی خارق العاده یک عادت مثل کشیدن تصویر خودشان در دو دقیقه را برای دو بار در هفته ببینند.
14- هر روز یک شعر را بخوانید.
15- هر جمعه شب از خودتان بپرسید، «این هفته چه چیزی را آموختم؟»
16- هر شنبه صبح از خودتان بپرسید که «این هفته دوست دارم چه چیزی را یاد بگیرم؟»
17- موقع خواب آداب و رسومی را ایجاد کنید که آرام تان کند و شما را به خوابی خوش دعوت کند. که ممکن است خلوت کردن تخت خواب، اسپری کردن روغنی خوشبو به پوست و یا خواندن چیز زیبایی قبل از خواب باشد.
18- با بچه هایتان خواندن یک کتاب را شروع کنید. گروه کتاب خوانی مورد علاقه ی خودتان را ایجاد کنید. هر روز یک فصل را پس از آنکه از مدرسه به خانه می آیند و یا پس از صرف شام بخوانید.
19- هر روز را با یک مهمانی کوچک رقص در اتاق تان آغاز کنید.
20- یادداشت های صبحگاهی بنویسید: یادداشت جریان هشیارانه ی افکار اولین چیزی باشد که روزتان را با آن شروع می کنید.
شما با تمرین کدام عادت شروع می کنید؟ این هفته؟ امروز؟

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up